جستجو کنید

معرفی برخی از موفق ترین بیزنس وومن های دنیا

  • تعداد بازدید: 114
  • تعداد نظرات: 0

معرفی موفقترین بیزنس وومن‌های دنیا

زنان زیادی در طول تاریخ بودند مثل استی لودر که کارخونش رو در سال ۱۹۴۰ تأسیس کرد تا روس فرتل کسی که می خواست بهترین رستوران استیک رو داشته باشه. قطعاً کارآفرینی این خانم‌ها می‌تونه فشار اقتصادی که در خانواده هست رو کمتر کنه. ما اینجا قراره لیستی از خانم‌هایی داشته باشیم که در طول تاریخ با تلاش خودشون بیزینس خودشون رو راه اندازی کردن.

 

ژنگ ایکسین
ژنگ ایکسین

ژنگ ایکسین مؤسس کارخونۀ سوهو هست که در سال ۲۰۰۷ شرکت توسعۀ املاکش گسترش یافت و معروف شد. در واقع ابتدا یک کارگر ساده بود و بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه کمبریج در رشتۀ اقتصاد و کار کردن داخل چندتا کمپانی، بیزینس خودش رو راه اندازی کرد. دارایی او حدود ۳میلیارد دلار تخمین زده شده.

مزومدارشا
مزومدارشا
مؤسس بیوکون کارخانۀ تولید داروی هندی هست و به عنوان پولدارترین زن هندی شناخته می‌شه و براساس مجله فوربس داراییش حدود ۴میلیارد دلار هست.

 اپرا وینفری
اپرا وینفری

اپرا زندگی سختی داشته ولی مهم‌ترین چیزی که در طول زندگیش داشت این بود که هیچ وقت ناامید نشد. در کودکی چون سیاه‌پوست بود خیلی مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت و در نوجوونی حتی مادرش اون رو قبول نکرد و مجبور شد با پدرش زندگی کنه. اپرا مؤسس رسانۀ اکسیژن هست که مجری‌گری برنامش رو تا سال ۲۰۱۱ ادامه داد و به عنوان یکی از محبوبترین مجری‌های زن شناخته می‌شه.

 

 

بیانسه

بیانسه
بیانسه خواننده و ترانه‌سراست که کارش رو اواسط سال ۱۹۹۰ شروع کرد و به عنوان یکی از پرفروش‌ترین خواننده‌های زن سولو شناخته می‌شه. او ۵۰میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ از پپسی برای خوندن دریافت کرد. بیانسه فیلم، لباس و موزیک تولید می‌کنه و ۶۰میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ از نتفلیکس دریافت کرد.

 

 

آریانا هافینگتون
آریانا هافینگتون

آریانا سایت اخبار رو در سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی کرد و بعد در سال ۲۰۱۱ به  شرکت AOL فروخت ولی به راهنمایی و رشد دادن برند هافینگتون ادامه داد. در سال ۲۰۱۶ از برندش دست کشید تا استارت‌آپ سلامتی و حال خوبش رو به‌صورت جهانی رشد بده. مجله تایم اسم آریانا رو جزو ۱۰۰ نفر از تأثیرگذاترین افراد دنیا قرار داد و این تنها یکی از سه تا بیزینس موفق این خانم هست.

 

 

توری بورچ
توری بورچ

توری مؤسس یکی از کارخانه‌های ناشناخته در زمینۀ مد و طراحی لباس بود، اما امروزه سالانه ۱.۵میلیارد دلار از فروش لباس‌هاش بدست میاره. اسم توری داخل لیست قدرتمندترین زنان منتشر شده در مجله فوربس درسال ۲۰۲۰ بود. او همچنین خیریه‌ای داره برای کمک، امید و انگیزه دادن به زنان کارآفرین در سراسر دنیا.

 

 

سارا بلکلی

سارا بلکلی

سرمایه‌گذار اسپن ایکس و تولیدکنندۀ لباس برای زنان و مردان هست. سارا با ۵۰۰۰ دلار از پول خودش شروع کرد و امروزه محصولات این برند در بیشتر از ۵۰ کشور فروخته می‌شه. همچینین مؤسسه‌ای برای کمک به زنانِ کارآفرین در طول بحران‌های اقصادی ۲۰۲۰ تأسیس کرد و همچنین تیمی تشکیل داد و روی بسیاری از پروژه‌های مهم سرمایه‌گذاری کرد تا بتونه به زنان سراسر دنیا کمک کنه.

 

 

ریحانا

ریحانا
با ۳۴سال سن جوونترین زن در لیست ماست و خواننده‌ای که بیشتر سرمایش حاصل برند آرایشیش هست. اسمش در لیست پول‌دارترین زنان خودساخته منتشر شده در مجلۀ فوربس بوده.

 

زنان کارآفرین در تاریخ، بیشتر برای تأسیس برند‌های آرایشی و مد و فشن مورد تشویق قرار گرفتند، اما امروزه زنان در زمینه‌های مختلف بیزینس‌هایی رو شروع کردن و درش موفق بودن.

 

امیدوارم که این مطلب براتون کاربردی بوده باشه...

 


نظرات:

هنوز هیچ نظری در مورد این مطلب ثبت نشده است.


نظر شما در مورد مطلب معرفی برخی از موفق ترین بیزنس وومن های دنیا چیست؟

جستجو

مجموع سبد قیمت: 0 تومان
مشاهده سبد خرید